Ulubiony bohater maluchów powraca – książka dla dzieci “Co robi Pucio?”

Pucio, popularny i uwielbiany przez dzieci bohater edukacyjnych książeczek, powraca w nowej odsłonie. “Co robi Pucio?” to kolejna okazja na spotkanie z ulubioną przez dzieci postacią, a zarazem świetna okazja do nauki.

Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra, autorka serii, kolejny raz oddaje w ręce rodziców doskonały podręcznik, z którego ich pociechy mogą w przystępny sposób poznawać podstawowe czasowniki i rzeczowniki.

Książki dla dzieci –  “Co robi Pucio?”

Seria, której bohaterem jest Pucio to skierowana do dzieci i ich opiekunów pomoc naukowa pozwalająca w łatwy i przystępny sposób poszerzać wiedzę maluchów na poszczególnych etapach ich rozwoju.

Jej autorka, Marta Galewska-Kustra, z wykształcenia pedagog dziecięcy i logopeda, wraz z odpowiadającą za urocze ilustracje Joanną Kłos, zabiera młodych czytelników w podróż po codziennych sytuacjach tytułowego Pucia.

Podczas wypraw i obserwowania wydarzeń nawiązujących do sytuacji z życia szkraba, zgrabnie wpleciony został motyw edukacyjny. Dziecko uczy się prawidłowej wymowy, poznaje podstawy gramatyki, a także wzbogaca zasób słownictwa.

Idealnie współgrają tutaj treść i forma, która zachęca do nauki. Kolorowe ilustracje przyciągają uwagę i stanowią urozmaicenie, a sama nauka odbywa się w sposób komfortowy.

Ponadto, podczas czytania książeczki “Co robi Pucio?” odbywa się nie tylko nauka gramatyki czy poprawnej wymowy. Maluch uczy się również poprawnej intonacji oraz nadawania wypowiadanym słowom odpowiednich emocji.

Pucio dla najmłodszych


“Co robi Pucio?” to wielobarwna i zabawna książka dla dzieci, gdzie każda ze stron przedstawia inną sytuację z życia tytułowego bohatera – Pucia. Ponadto, do każdego z wydarzeń przypisany został np. rzeczownik z nim związany.

Atrakcyjna forma, w jakiej wydawane są książeczki, zyskała ogromną popularność wśród pociech oraz ich rodziców, a sama treść wspomaga prawidłowy rozwój szkrabów.

Na uwagę zasługuje również samo wydanie książeczki. Twarda oprawa nie ulega łatwo zniszczeniu, dzielnie znosząc towarzystwo najmłodszych czytelników.

Dodatkowo wydawnictwo Nasza Księgarnia po zmianie formatu wciąż publikuje serię Pucio na  wysokiej jakości sztywnym i wytrzymałym papierze.

Kolejna część serii, podobnie jak poprzednie odsłony, kontynuuje koncepcję nauki poprzez zabawę. Sprawdzona i efektywna metoda, którą docenili rodzice, a ich pociechy zyskały sympatycznego kompana do zabawy i poszerzania wiedzy.

Rymowanki i ćwiczenia logopedyczne zawarte w książce “Co robi Pucio?”  to doskonała pomoc w edukacji.

 

 

Tagged , , ,