“Co robi Pucio” jako pierwsza książka dla dziecka

Autorka książki pt. Co robi Pucio? (https://www.taniaksiazka.pl/co-robi-pucio-marta-galewska-kustra-p-1185318.html) z wykształcenia jest pedagogiem dziecięcym i logopedą. Nauka prawidłowego mówienia u dzieci jest bardzo ważna i aby to ułatwić powstała seria książek z głównym bohaterem o imieniu Pucio. Książki cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Bardzo dobrze spełniają zadanie jako pierwsza książka do nauki czytania. Plusem jest, iż są stworzone ze sztywnych kartek dzięki czemu są wytrzymałe i nie niszczą się tak szybko. Seria ta jest polecana przez logopedów i zdobyła wiele nagród. Dzięki niej dzieci mają możliwość nauki przedstawionej w przystępny sposób. Ciekawe i kolorowe obrazki zachęcają do wertowania kolejnych stron. Najmłodsi z chęcią wracają do lektury z ogromnym zaciekawieniem i wykazują ogromne chęci powtarzania słów zawartych w tekście. Poprzez powtarzanie i ćwiczenia uczą się prawidłowej wymowy poprzez zabawę a wiadomo że w taki sposób mały człowiek przyswaja wiedzę najszybciej.

Jakie zalety posiada książka ?

Książka pod tytułem “Co robi Pucio ?” autorki Galewska-Kustra Marta jest ciekawą propozycją nauki podstawowych rzeczowników i czasowników dla najmłodszych, pokazana w interesujący sposób. W taki aby dziecko z chęcią siadało i oglądało kartki, przy okazji ćwicząc wymowę. Najlepiej jest, gdy na początku rodzic ćwiczy ze swoją pociechą. Można usiąść na podłodze czy też na kanapie i oglądać kolejne strony utrwalając słowa i próbując wymawiać je prawidłowo. Dorosły może mówić wyrazy a maluch je naśladuje. Główny bohater o imieniu Pucio wraz ze swoją rodziną przedstawia nam swoje przygody. Kolorowe ilustracje zachęcają a treść zawarta w książce jest dostosowana odpowiednio do rozwoju dziecka. Lektura przeznaczona jest już właściwie od pierwszego roku życia. Jeśli pociecha jeszcze nie mówi, może ona służyć do oglądania obrazków. W następnym stadium rozwoju, kiedy już nabierze chęci do wypowiadania słów, zaczynamy wymawiać kolejne wyrazy zawarte w treści. Po pewnym czasie będzie ono samo wyjmowało lekturę aby muc ją przeanalizować i zagłębić się w szczegóły. Za każdym razem może odkryć coś nowego, szczegół którego wcześniej nie dostrzegło. Z całą pewnością Co robi Pucio? Was nie zawiedzie.

Kolejne serie tej interesującej lektury czekają w kolejce abyście je przeczytali. Następne części przedstawiają inne ciekawe przygody Pucia. Zebranie całej kolekcji daje możliwość ćwiczenia i powtarzania przyswojonego już przez dziecko materiału. Dodatkową lektura może być odpowiednim prezentem dla każdego dziecka.

 

Tagged , , , ,